Oktatók
Szugavara szenszei (szül. 1941) jelenleg is aktív, korunk egyik kiemelkedő, japán harcművésze.
Az aikidót 1960-ban kezdte a Honbu Dójóban, egy évre rá Ueshiba Morihei Ósensei közvetlen tanítványává (uchideshijévé) válik. Fokozata: 7. dan (1995).
1973-tól a régi stílusokat kezdte kutatni, könyvkiadással ismertebbé tenni. Ótake Risuke katori iskolavezetőtől katori shinto ryút tanult, 1986-ban kyóshi fokozatot kapott. Miyagi Yasuichi goju ryú mesternél okinawai karatét gyakorolt, a kyóshi fokozatot 1991-ben kapta meg.
1992-től szoros szakmai kapcsolatot ápol kínai egyetemekkel és harcművészeti közösségekkel.
A tokiói székhelyű Sugawara Budó Intézet vezetője, 12 országban tanít aikidót és katori shinto ryút. Hazánkba évente látogat szemináriumot tartani.
Bővebben: sugawarabudo.com
Saito sensei a harcművészet gyakorlását gyermekként kezdte Sugawara mester alatt. Immáron önállóan működő, aikidóban 6. dan, katoriban kyóshi fokozattal bíró oktató, aki hazánkba évente látogat el szemináriumot tartani.
Szabolcs az aikidót 1993-ban Dúzs Miklósnál kezdi Magyarországon. Hamarosan Szabó Balázs tanítványa lesz. A Magyarországi Kobayashi Dojok Egyesületének alapító tagja, éveken át titkára. 1999-ben három hónapot, 2001-ben félévet tölt uchideshiként (bentlakó tanítványként) a tókiói központú Kobayasi Dójóban, ahol Kobayashi Yasuo sihan (8. dan) oktatásában részesült. 2001-ben, a tokiói Honbu dójóban megszerzi az aikikai 2. dan fokozatot.
2003-ban kilép a Magyarországi Kobayashi Dojok Egyesületéből, és többedmagával létrehozza a Keiko Harcművészeti Alapítványt. Ettől az évtől, egy különleges, japán harcművésszel való találkozása nyomán gyakorlását átalakítja, a fókuszba a bujutsu szemléletű edzést és az aiki kutatását helyezi. A helyes testtartás kialakításával helyes struktúra felépítésére törekszik, a mozgásban a könnyedséget, ám a valós erőt és működőképességet keresi. 2003-tól gyakorolja a Katori Sintó Rjú kardvívást is.
2009 és 2012 önállóan dolgozik. 2013-ban nemzetközileg is hivatalosságot nyer, iskolájával tagjává válik a nemzetközi Sugawara sensei-féle KATORI SHINTO RYU szervezetnek. Ugyanettől az évtől 5 éven át gyakorolja Akuzawa Minoru Aunkai rendszerét.
Az ELTE Bölcsészettudományi karán végzett magyar-történelem szakon. Családos, két gyermeke van.
Laci a katorival még a 2000-es évek elején Japánban ismerkedik meg, mialatt MEXT ösztöndíjasként egy évig tanul Tokióban. Később változó intenzitással gyakorolt itthon és Japánban egyaránt.
Komolyabban 2014 óta foglalkozik a katorival, miután csatlakoztunk Sugawara sensei iskolájához. Azóta rendszeresen vesz részt itthoni és külföldi táborokon. 2017 ősz óta vezet edzéseket az Akadémián. 2022-ben kyóshi fokozatot kap Sugawara senseitől. A katori komplexitása és a benne rejlő perspektíva lenyűgözi. A gyakorlati része mellett az elmélete és a története is érdekli, szívesen forgatja a szakirodalmat.
A sport gyerekkora óta jelen van életében. Japán harcművészetek közül a katori előtt több, mint húsz évet aikidózott.
A Károli Gáspár Református Egyetemen végzett japán szakon, később a tokiói GRIPS Egyetemen szerzett még egy diplomát. Civilben japánnyelv-tanár, a Momiji Nyelviskola alapítója. Párjával négy gyermeket nevelnek, ami mindig új kihívások elé állítja:). Szeret fával foglalkozni. Néha készít eszközöket maga vagy a dójó számára.
Attila 2001-ben kezdett el aikidózni Somogyvári Szabolcsnál Budapesten, a Kobayashi Dódzsók Egyesületében. 2003-ban fenntartás nélkül követte Szabolcsot, aki Haszegava szenszei aiki tanításai alapján, teljesen új megközelítésből ismertette mind a pusztakezes, mind a fegyveres technikákat. Gyakorlása elismeréseként barna, majd 2008-ban fekete övet kötött.
2011-ben Ajkára költözik, majd Ajkarendeken építkezik, azóta ott él feleségével, Ritával és Dani, Peti fiaival.
Az építkezés alatt teljesen elszakadt a KEIKO Akadémiától, ám 2013 szeptemberében visszatért. Szerencsés volt az időzítés, mert pont ebben az időben vette fel Szabolcs a kapcsolatot Akuzawa és Sugawara senseiekkel, akiknek köszönhetően egy magasabb dimenzióba helyeződhetett a tanulás. Azóta heti rendszerességgel jár gyakorolni az angyalföldi Akadémiára, ami mellett gyerekeket és felnőtteket tanít Ajkán.
2000-ben végezett építészként a BME Építészmérnöki karán. Öko-építészként környezettudatos házak tervezésével, szakértésével, modern vályog építési technikák kutatásával, terjesztésével foglalkozik. Ezek mellett külsősként a Graphisoft építészeti szoftvergyártó cégnél is dolgozik.
Móni a Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sporttudományi karán végzett 1990-ben testnevelő tanár, edző szakon.
Az aikidóval 1998-ban került kapcsolatba. Somogyvári Szabolcsnál kezdett gyakorolni, később mellette edzősködni.
Harmadik gyermeke születését követően, öt év kihagyás után visszatér a gyakorlóterembe. 2012 októbere óta oktatja a mini csoportot, 2014-től az aprókat.
A család és az oktatás mellett shiatsuval (japán masszázzsal), talpmasszázzsal, ill. derék- és nyakprotokoll-lal teszi örömtelibbé mások hétköznapjait.
Asszisztensek, csoportvezetők
Robi harcművész pályafutását aikidó gyakorlással kezdte. A pusztakezes technikák mellet vonzották a fegyveres gyakorlatok is, így az iaido gyakorlását is elkezdte.Az iaido-ban 2. dan eredményt ért el, illetve a 2012-ben rendezett IMAF EB-n 3. helyezést. Szabolccsal és a katorival 2013 elején ismerkedett meg, és felismerve a katori komplexitását, az iaidot elhagyva, teljes időben a katorira koncentrált. A nemzetközi edzőtáborokat látogatva lehetősége nyílt több dojo irányzatának megismerésére, a gyakorlási módok összehasonlítására.
A mokuroku fokozatot 2017-ben kapta meg. Feleségével aikido edzésen ismerkedett meg, 3 gyermeket nevelnek. Marketinggel, kiállítások építésével foglalkozó sikeres vállalkozást vezet.
Csaba gyermekkorától, mindennapjainak természetes hozzávalója a sport és az önfejlesztés. Óvodában ismerkedett meg a júdóval, később váltott paurkourra, és sok egyéb sportba is belekóstolt. 2015-ben megismerkedett a katorival. Ez a harcművészet számára teljesen új mélységekben ötvözte a harci alkalmazást és optimális testhasználatot. Fontos számára a formák mélyebb értelmezése a rugalmasság és a hagyományok tiszteletben tartása mellett. A harci helyzeteket is a két ember közötti kapcsolódás egyik lehetőségeként értelmezi. 2020 óta vállalt az Akadémián segédoktatói feladatokat, hogy így is segíthesse az új gyakorlókat.
Mokuruko fokozatot 2022-ben kapja meg. Önálló dódzsónyitás küszöbén áll…
Civilben ápoló, boldog házasságban él, egy gyermek édesapja.
Timi 2019 tavaszán, az FMT-n keresztül kerül kapcsolatba az Akadémiával ahol már első alkalommal megfogja az a szemlélet, ahogyan a testhasználatról gondolkodnak. Így talál rá, 2019 novemberében a katorira.
Lenyűgözik a formák mélységei. A könnyedség, az áramlás, ugyanakkor az erőlködés nélküli erő, amit a Keiko képvisel.
Gyakorlásában és oktatói szemléletében is az egyensúlyt és harmóniát keresi. Az ellentétek kiegyensúlyozására, azok helyén való alkalmazására törekszik. Fókuszában a formák mind mélyebb megértése, a testhasználat természetességére való törekvés áll. Ugyanakkor központi elem gyakorlásában, hogy mindezek hogyan képesek nem csak a testben lévő szokásokat felülírni, hanem ezeken keresztül hogyan oldhatóak fel a személyiségben rögzült, a harmóniát, egyensúlyt, EGÉSZ-séget akadályozó szokások, fixációk.
Imi az iaijutsu megismerésen keresztül kerül kapcsolatba a Katori Shintó-ryú stílussal a Keiko Akadémián. A mélységek megértésétől aspirálva kezdi meg kenjutsu tanulmányait 2021 legelején. A technikák mögöttes tanításainak kutatása és a formák tartalommal való feltöltése motiválja a folyamatos fejlődésben. Ezen felül a testkultúra kimunkálásán keresztüli személyiségfejlesztés irányvonalai foglalkoztatják. A tartalmas időtöltés híve.
hulló levelek,
őszre nyár virrad; ébren
várom reggelem
Zita fotográfus és keramikus végzettséggel lépett az aikidós életbe. 2018 szeptembere óta asszisztál a gyerekoktatásban, ill. a csoportok működéséhez elengedhetetlen háttérmunkát végzi.
Japános kerámiáit az atmankeramia oldalán tekintheted meg.
Zsófi Szabolcs első aikidó tanítványai között van, a délelőtti aikidó csoportan asszisztál, ill. 2022 óta a Kölyök Aikidó Kicsik 1. csoportban segédkezik.
Igazi művész, aki a harci művészet mellett a zene művészetének is hódol: profi zenész, a Quattro per Tutti szaxofon kvartett alapítója.
Feri…